Policja zatrzymała aktywistów Greenpeace – Większość z nich to obcokrajowcy.

We wtorek doszło do zatrzymania 46 aktywistów Greenpeace w związku z przeprowadzanymi przez nich protestów pod siedzibami PiS i PO. Policja odprowadziła 44 osoby do aresztu. Większość stanowiła delegacje zagraniczne.

Okazało się, że 29 osób wśród zatrzymanych to osoby pochodzące z innych krajów. Policja zwolniła 2 osoby po wcześniejszym przesłuchaniu. Reszta czeka na dalsze działania funkcjonariuszy i prokuratury.

Zostali oni zatrzymani w trakcie protestu przeciwko zmianom klimatycznych. Wywiesili oni nielegalnie ogromne banery zasłaniające siedziby Prawa i Sprawiedliwości oraz Platformy Obywatelskiej. Trzymali także różne plakaty informacyjne z napisem: Polska bez węgla 2030.

REKLAMA

Jak tłumaczy przedstawiciel protestujących Paweł Szypulski z Greenpeace –„Politycy PiS i PO ignorują głos nauki, młodych ludzi protestujących w całej Polsce w ramach strajków dla klimatu oraz swoich wyborców. Dyskutowany wczoraj podczas EKG w Katowicach projekt Polityki Energetycznej Polski do 2040 roku to najlepsza ilustracja moralnego i intelektualnego fiaska rządu w obliczu kryzysu klimatycznego”.

„Najnowsze dane pokazują, że powtarzane przez polityków PiS hasła o Polsce jako „liderze w ochronie klimatu” można włożyć między bajki. W ostatnich latach zatrzymano zmiany w energetyce i zablokowano rozwój odnawialnych źródeł energii. W pakiecie z tą nieodpowiedzialną polityką otrzymaliśmy widmo gwałtownie rosnących cen energii i galopujący wzrost importu węgla, głównie z Rosji” – mówił z kolejny przedstawiciel organizacji Marek Józefiak.

Wskazał on także, że Polska powinna postawić na odnawialne źródła energii, które mają zapewnić naszemu krajowi bezpieczeństwo energetyczne oraz stworzyć nowe miejsca pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial